Bierzmowanie 2022

Opublikowane przez bierzmowany w dniu

Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii 15 czerwca 2022 o 17:00. Szafarzem sakramentu będzie bp Zdzisław Fortuniak. Wcześniejszy termin (24.05.2022) został przesunięty ze względu na egzaminy ósmoklasisty. Sakrament przyjmuje się w stanie łaski uświęcającej (obowiązkowa spowiedź przed bierzmowaniem)! Tego dnia wymagany jest odświętny strój, który również ma wyrażać dojrzałość chrześcijańską kandydatów.

Do końca marca należy obrać sobie świętego patrona, który będzie towarzyszył nam w mężnym wyznawaniu wiary i z niego będziemy chcieli brać przykład. Zalecany jest wybór tego samego patrona co na chrzcie świętym. Chłopcy wybierają imię Świętego (lub imię Maria na cześć Najświętszej Maryi Panny) , a dziewczęta wybierają imię świętej.

Osoby, które nie przyjęły sakramentu chrztu świętego bądź pierwszej Komunii św. w naszej parafii są zobowiązane do jak najszybszego dostarczenia wypisu z księgi chrztu do swoich animatorów.

Kandydaci, którzy nie mogą przyjąć sakramentu w tym terminie prosimy o jak najszybszy kontakt z księdzem Łukaszem.

Kategorie: 2 rokrodzice